هزینه-ترخیص-کالا

میدانید هزینه ترخیص کالا چقدر است؟

همانطور که می‌دانید، گمرک های بسیاری در سطح کشور وجود دارد که هر یک از آن ها خدمات مخصوصی را به مشتریان ارائه می دهند. یکی از مهم ترین خدمات گمرکی کشور، ترخیص کالا های وارداتی می باشد. بسیاری از شرکت ها و تجار ممکن است با خود بپرسند هزینه ترخیص کالا چقدر است؟ برای دریافت پاسخ چنین سوالاتی به شما پیشنهاد می دهیم تا انتها با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد مطالعه و بررسی تان قرار دهید.

 

5 عامل تاثیر گذار بر روی هزینه ترخیص کالا از‌ گمرک

باید بدانید وارد و صادر کردن کالا ها از کشور عزیزمان ایران هزینه های بسیاری را در بر دارد که مهم ترین بخش آن را هزینه ترخیص کالاهای پستی خارجی تشکیل می دهد. باید بدانید هزینه نهایی ترخیص کالا در گمرک هایی همچون گمرک شهید رجایی و… به عوامل متعددی بستگی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱:عوارض ورودی کالا

از مهم ترین عواملی که می تواند بر روی هزینه های ترخیص کار تاثیر مثبت بگذارد، می توان به عوارض ورودی کالا نیز اشاره نمود. بسیاری از افراد فکر می کنند عوارض ورودی کالا تنها مخصوص به کشور ایران می باشد، اما باید بگوییم این گمان کاملا نادرست است.

زیرا تمامی کشور های جهان بخشی از درامد خود را از طریق عوارض ورودی کالاهای خارجی به داخل کشور به دست می اورند. باید توجه داشته باشید این هزینه با عنوان مالیات گمرکی نیز نام برده می شود. حال سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که” هزینه های معمول برای واردات کالا چه چیزهایی هست؟ ” که در ادامه بیش تر توضیح خواهیم داد.

مطالعه کنید :  ترخیص کالا در جنوب

2: هزینه های تخلیه و بارگیری کالا های وارداتی

هزینه-های-تخلیه-و-بارگیری-کالا-های-وارداتیاز دیگر عواملی که می تواند بر روی هزینه ی ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی به شدت تاثیر گذار باشد، شامل مبلغی که باید برای تخلیه و بارگیری کالا های وارداتی پرداخته شود، می شود. یکی از نکاتی که باید به آن توجه نمایید، دریافت هزینه بارگیری و تخلیه کالا در بندر های دریایی از جمله ترخیص کالا در بندرعباس است.

به عبارت دیگر، این هزینه معمولا برای گمرک هایی حساب می شود که می بایست محصولات وارد شده به آن از سطح دریا عبور نمایند. وزن و ابعاد محصول مد نظر رابطه مستقیمی با هزینه بارگیری و تخلیه خواهد داشت و هر مقدار یک محصول بزرگ‌تر باشد، قطعا هزینه گمرک برای ترخیص کالا افزایش خواهد یافت.

 

3: هزینه های انبار داری محصول

از دیگر پارامتر هایی که می تواند تعیین کننده هزینه های گمرکی ترخیص کالا باشد، هزینه های انبار داری محصول نیز می باشد. همانطور که می‌دانید، تمامی گمرک ها پس از این که کالای وارداتی را دریافت می کنند، می بایست تا زمان تحویل محصول به مشتری، آن را در انباری نگهداری و مراقبت نمایند.

دقت داشته باشید هر مقدار زمان ترخیص یک کالا در گمرک افزایش یابد، قطعا هزینه های انبارداری آن بالاتر رفته و در نتیجه تجار می بایست قیمت بیش تری را در ازای دریافت محصول شان بپردازند.

به همین خاطر توصیه می شود تا در صورت امکان کالا های موجود در انبار گمرک را سریعا ترخیص کرده و از افزایش هزینه های نهایی جلوگیری نمایید. برای بررسی تمامی هزینه های ترخیص کالا از گمرک در ادامه مقاله با ما همراه بمانید و مطالب بیان شده را با دقت کافی مورد بررسی تان قرار دهید.

مطالعه کنید :  آیا واردات کالا بدون کارت بازرگانی امکان پذیر است؟

 

4: هزینه بیمه نامه

بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند محاسبه هزینه ترخیص کالا از گمرک به چه شکل است؟ در  پاسخ به این سؤال باید بگوییم هزینه بیمه نامه از دیگر پارامتر هایی است که در هنگام تخمین هزینه ها به آن توجه می شود.

همانطور که می‌دانید؛ هنگامی که گمرک کالا را دریافت می کند، بر روی سلامت آن عهده دارد و اگر خسارتی بر آن وارد گردد، قطعا می بایست به پرداخت آن نیز بپردازند.به همین خاطر با توجه به نوع محصول، حق بیمه مشخصی را از مشتریان دریافت می کنند که دانستن این موضوع خالی از لطف نخواهد بود. شما می توانید پیش از ترخیص، به استعلام هزینه ترخیص کالا از گمرک نیز بپردازید و نگرانی های خود را به خوبی برطرف نمایید.

 

5: هزینه مجوز محصول

هزینه-مجوز-محصول-برای-ترخیص-کالااز دیگر عامل های فوق‌العاده مهم در هنگام تخمین هزینه نهایی ترخیص کالا، می توان به هزینه مجوز محصول اشاره نمود. گمرک برای این که کالا ها را ازاد نماید، از مشتریان مجوز های متنوعی را دریافت می کنند که تمامی این مجوز ها هزینه های بسزایی را به خود اختصاص می دهند.

 

سخن پایانی

همانطور که تاکنون متوجه شده اید، یکی از فاکتورهای مهم به هنگام ترخیص کالا  از گمرک نحوه محاسبه کارمزد ترخیص کالا، می باشد. به همین خاطر، سعی نمودیم تا در این قسمت از مقاله شما را به طور کامل و جامع با نحوه محاسبه هزینه ترخیص کالا از گمرک آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را برطرف کرده و در صورت لزوم ترخیص کالا های خود را به دست یک کاربلد در این زمینه بپردازید و یا از مشاور ترخیص کالا بهره‌مند شوید تا با خیال آسوده بار خود را ترخیص نمایید.

5/5 - (6 امتیاز)
.