ترخیص-اسباب-بازی-از-گمرک

ترخیص اسباب بازی از گمرک

ترخیص اسباب بازی از گمرک نیز همچون محصولات دیگر وارداتی به کشور نیاز به آن دارد که بر طبق قواعد و اصول مربوط به خودش انجام شود. این موضوع در حالی است که اگر بازرگانی که از کشورهای دیگر اسباب بازی ها را خریداری کرده است، نتواند آن‌ها را از انبار گمرک ترخیص کند، احتمالا از چند جهت متضرر خواهد شد. به همین دلیل است که این مطلب در جهت کمک به شما برای اطلاع از مراحل ترخیص اسباب بازی از گمرک نوشته شده است.

 

دلایل کسب اطلاعات در ترخیص اسباب بازی

اما بنا به چه دلایلی لازم است از اطلاعات مورد نیاز برای ترخیص اسباب بازی از گمرک غنی شوید؟ مسلما داشتن اطلاعات در حوزه ترخیص کالا خالی از لطف نیست و به عملکرد هرچه بهتر شما در این زمینه کمک خواهد کرد و برای کسب اطلاعات بیشتر و به روز رسانی اطلاعات خود میتوانید به شرکت ترخیص کالا مراجعه کنید.

 • ورود اسباب بازی از کشورهای مختلف

اولین مورد که شما را نیازمند می‌کند تا مراحل واردات اسباب بازی را به طور کامل بدانید، این است که اسباب بازی ها می‌توانند از کشورهای مختلفی خریداری شوند. مسلما هر کدام از این کشورها نیز قواعد و قوانین خاص خودشان را در زمینه صادرات و واردات دارند. به همین دلیل است که بهتر می‌دانیم تا از فردی که در زمینه ترخیص انواع اسباب بازی از گمرک فعالیت دارد، کمک بگیرید.

 • صرفه جویی در زمان

صرفه-جویی-در-زمان-دلیل-کمک-گرفتن-از-ترخیصکار-اسباب-بازی

فرض کنید قرار است از راهی عبور کنید، اگر ندانید که مسیر به کدام سمت است و چه موانعی در طول مسیر بر سر راه شما وجود دارد، احتمالا زمان بیشتری را نسبت به وقتی که آگاهی دارید، صرف خواهید کرد. برای آگاهی از این موضوع می توانید از شرکت ثبت سفارش واردات کمک بگیرید.

 این موضوع سبب می‌شود تا شما نیاز به داشتن آگاهی در این زمینه پیدا کنید. وقتی بدانید که هر مرحله به چه نحوی انجام می‌شود و یا آن که در کدام قسمت باید نسبت به انجام دادن یا ندادن کاری اقدام کنید، می‌توانید زمان مورد نظر خودتان را بسیار مدیریت کرده و هرچه سریعتر بارهای اسباب بازی خودتان را از گمرک ترخیص نمایید. در اینجا است که استفاده از کمک‌های یک ترخیص کار اسباب بازی و یا استفاده از خدمات ترخیص اسباب بازی از گمرک که توسط شرکت‌های مختلف ارائه می‌شود، می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

 • صرفه جویی در هزینه

مورد بعدی که نشان می دهد بهره بردن از مشاور واردات لازم است این است که در هزینه ترخیص اسباب بازی از گمرک صرفه جویی می شود. زمانی که تعرفه گمرکی واردات اسباب بازی و مواردی از این قبیل را بدانید، می‌توانید هزینه های جاری خودتان را با دقت عمل بیشتری مدیریت کنید و تا جایی که امکان دارد این هزینه‌ها را کاهش دهید. فراموش نکنید که صرفه جویی کردن می‌تواند به شما کمک کند تا هم پول بیشتری را پس انداز کنید و همچنین هزینه‌هایی که هر بار با ترخیص اسباب بازی از گمرک می‌پردازید، کمتر شود.

 

مدارک مورد نیاز ترخیص اسباب بازی

مدارک-مورد-نیاز-ترخیص-اسباب-بازی

اما چه مدارکی برای ترخیص اسباب بازی از گمرک وجود دارد؟ آیا اطلاع داشتن از جزئیات مدارک ترخیص اسباب بازی از گمرک می‌تواند به ما کمک کند تا این مسیر را هرچه سریعتر طی کنیم؟ مشخصا بله. مدارک مورد نیاز ترخیص اسباب بازی از گمرک به ما کمک می‌کند تا جایی که امکان دارد این مسیر را هرچه سریعتر و بهتر بپیماییم و بتوانیم اسباب بازی هایی که از کشورهای دیگر خریداری کرده‌ایم را از گمرک ترخیص نماییم. این مدارک را به صورت کلی در ادامه این مطلب بیان کرده‌ایم.

 • بارنامه‌ها

اولین مورد مربوط به بارنامه‌ها می‌شود. بارنامه‌ها به کاغذهایی گفته می‌شوند که اطلاعات دقیقی از کالا را در خود دارند. این اطلاعات دقیق می‌تواند شامل مواردی همچون نوع کالا، جنس کالا، تعداد و حجم کالا و همچنین قیمت آن شوند.

 • بیمه نامه بار

بیمه نامه‌ها در تمامی بارها وجود ندارند. برخی از بارها توسط شرکت‌های بیمه، مورد پذیرش نیستند و به همین دلیل نیز این شرکت‌ها چنین بارهایی را بیمه نمی‌کنند. در صورتی که کالای مورد نظر شما جزو این دسته نباشد و بیمه نامه داشته باشد، لازم است تا بیمه نامه آن را نیز برای ترخیص اسباب بازی در گمرک** ارائه دهید.

 • قبض انبار

قبض انبار نشان می‌دهد که بار شما با چه حجم، تعداد و یا مقداری وارد انبار گمرک شده است. این موضوع کمک می‌کند تا هم خودتان بارتان را راحت تر پیدا کنید و هم مسئول انبار و گمرک به راحتی بتوانند انبوه بارهای وارد شده به انبار را طبقه‌بندی نمایند.

 • فاکتور و یا سند خرید

ارائه فاکتوری که نشان می‌دهد شما در کشور مبدا چه جنسی را با چه شرایط و مشخصاتی خریداری کرده‌اید. این موضوع از دزدی اجناس و یا وارد کردن اشیا غیر قانونی به داخل کشور و تسریع روند ترخیص اسباب بازی در گمرک جلوگیری می‌کند. از سوی دیگر در هر لحظه ای که نیاز باشد نیز ماموران گمرک می‌توانند پیگیری های لازم در این زمینه را داشته باشند.

 • گواهی بانکی اسناد دارای اعتبار براتی.
 • برگه ترخیص که نشانگر تسویه کامل با شرکت خمل و نقل بار است.
 • پیش فاکتور که شامل اطلاعاتی همچون مشخصان فروشنده، نوع و حجم کالا، قیمت هر متر کاغذ دیواری، قیمت کل کالا می‌شود.
 • گواهی مبدا که صادر شده از اتاق بازرگانی کشور مبدا است.
 • گواهی بازرسی موئید که نشان دهنده تطابق محصول با برگه‌های هویتی محصول است.
 • برگه‌های ثبت سفارش که شامل برگه رضایت وزارت بازرگانی نسبت به ورود کاغذ دیواری است.
 • لیست پکینگ که مربوط به نحوه چیدمان بسته‌های پارکت و یا کاغذ دیواری در صندوق ارسالی می‌شود.

 

جمع‌بندی

در خصوص ترخیص اسباب بازی از گمرک سعی کردیم تا به موارد مهمی در این زمینه اشاره کنیم. فراموش نکنید که اگر گام‌ها و مراحل این کار را نمی‌دانید، بهترین کار آن است که از یک شرکت ترخیص اسباب بازی از گمرک کمک بگیرید. این کار به شما کمک می‌کند تا هم سریعتر کارهای خودتان را انجام دهید و هم سبب می‌شود تا هزینه و انرژی کمتری را در این بین مصرف کنید.

بازرگانی تلاش و توسعه بهترین شرکت برای ترخیص کالا از جمله ترخیص پارچه از گمرک، اسباب بازی، ماینر و دیگر کالاها است که می تواند با هزینه ای مناسب شما را در این راه یاری کند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتربا مشاورین این شرکت در ارتباط باشید.

واردات کدام اسباب بازی ها در داخل ایران ممنوع است؟

واردات عروسک های باربی و آوازخان غربی،عروسک های کلیشه های جنسیتی را نمایش می دهند.

تعرفه گمرکی برای ترخیص اسباب بازی چیست؟

برای اسباب بازی کد950300و برای ترخیص عروسک کد 95030020 می باشد.

بیشتر از کدام کشورها واردات اسباب بازی انجام می شود؟

برای کشور ما ایران بیشتر از کشورهای ترکیه و چین واردات و ترخیص اسباب بازی انجام می شود.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

.