ترخیص-ابزار-آلات-از-گمرک

ترخیص ابزار آلات از گمرک

فعالیت در زمینه واردات ابزار آلات این امکان را به افراد می دهد که دائما در سفر باشند و با شرکت های معتبر در سراسر دنیا ارتباط کاری برقرار کنند. همچنین افرادی که در زمینه ترخیص ابزار آلات از گمرک فعالیت می کنند، باید یک سری اصول را با دقت ارزیابی کنند که در ادامه به آن پرداخته ایم:

در درجه اول: مشاوره با شرکت ترخیص کالا در تهران قبل از خرید هرگونه ابزار است تا اطلاعات لازم در مورد کار و قوانین واردات بدست آورید و بازرگانان بدانند چه فرایندی در پیش است.

در مرحله دوم: انتخاب بهترین شرکت حمل و نقل برای انتقال کالا و کاهش هزینه ها می باشد.

مرحله سوم: در مسیر صادرات و واردات مشکلاتی چون پرداخت هزینه های اضافی وجود دارد، بنابراین بررسی تعرفه ها بسیار اهمیت دارد.

مرحله چهارم: به زمان توجه لازم را داشته باشید تا روش بهتری برای پاکسازی ابزار انتخاب کنید تا از تاخیر جلوگیری شود.

مرحله پنجم: اخذ مجوز های لازم بسیار ضروری است.

 

روش ترخیص انواع ابزار آلات

نکات قابل توجه در زمینه ترخیص انواع ابزار آلات در کشور که راه های زیادی برای واردات ابزار های مختلف از کشور های مختلف وجود دارد. روش واردات کالا را باید با در نظر گرفتن مبدا و مقصد انتخاب کنید. اگر به دنبال واردات ابزار آلات با کشوری نزدیک به همسایگان خود هستید، بهترین راه برای شما حمل و نقل زمینی و تریلر است.

اگر به دنبال واردات و صادرات با کشور های چین و امارات هستید بهترین راه از طریق کشتی است. اما مسیر حمل و نقل هوایی نیز وجود دارد که به علت محدودیت حمل کالا و هزینه های بالا در مقایسه با سایر روش ها کمتر مورد توجه واردکنندگان قرار می گیرد.

مراحل ترخیص ابزار آلات از گمرک

مراحل-ترخیص-ابزار-آلات-از-گمرک

بهتر است که از مراحل ترخیص ابزارآلات اطلاعات بیشتری داشته باشید تا از حساسیت این کار بیشتر و بهتر آگاه شوید. در ادامه به بررسی برخی از آنها می پردازیم:

  • مجوز لازم برای ترخیص ابزار

برای ترخیص ابزار ها یک سری مجوز نیاز است. دانستن مجوزهای لازم برای ترخیص کالا و اخذ آن از سازمان های مربوطه الزامی است. هر تاجری برای ترخیص کالا باید کارت بازرگانی داشته باشد.

این کارت ها توسط سازمان گمرک کشور صادر می شود که نشان  می دهد کلیه عملیات خدمات ترخیص ابزار آلات مورد تایید است. همچنین کلیه فعالیت های تجاری  توسط سازمان های بازرگانی به صورت قانونی پیگیری می شود.

 

  • جدی گرفتن ارزش محصولات

ابزار های صنعتی تنوع زیادی دارند و همین موضوع موجب می شود شرایط را برای تعیین ارزش کالای ترخیص شده کمی سخت می کند. حتما به این موضوع توجه داشته باشید هزینه خدمات ترخیص ابزار آلات با قیمت های متفاوتی در مرزهای کشور  عرضه می شوند و در گمرک باید توانست ارزش واقعی کالا را تعیین کرد و سپس ترخیص کار ابزار آلات از گمرک را انجام داد.

  • روش های پاکسازی ابزار

برای پاکسازی ابزار ها، علاوه بر رعایت قوانین، باید مدارک و شرایطی را تعیین و این موارد بر هزینه ترخیص ابزار آلات از گمرک تاثیر گذار هستند، بنابراین باید از شرکت ترخیص ابزار آلات از گمرک  کمک بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

در گذشته ابزار ها فقط از چین وارد می شدند اما امروزه این رویکرد تغییر کرده و کشور های زیادی در زمینه ابزار آلات صنعتی فعالیت می کنند. افرادی که به دنبال محصولات عمده هستند و خرید عمده را انتخاب می کنند، به طور معمول چین جزء انتخابهای خود می‌دانند.

نکته مهم دیگر این است که در ترخیص ابزار، شناسایی کالاهای غیر ترخیصی است. بعضی از کالاها در لیست کالاهای ممنوعه قرار دارند و هم اکنون مجوزی برای واردات آن وجود ندارد، پس لازم است قبل از خرید و پرداخت قیمت بالا شود تا از قطعی بودن مجوز اطمینان حاصل شود.

  • مدارک ترخیص ابزار آلات از گمرک

برای ترخیص لوازم از گمرک یک سری مدارک تنظیم می شود تا اظهارنامه واردات، تصویر کارت بانکی، قبض انبار و همینطور تامین ارز و پروفرما به طور کامل تعیین شود. همچنین لیستی نیاز است که به صورت حساب و بیمه نامه نیز می باشد.

 

خدمات ترخیص ابزار آلات از گمرک

خدمات-ترخیص-ابزار-آلات-از-گمرک

از خدمات شرکت های بازرگانی، می توان به ترخیص ابزار آلات از گمرک اشاره کرد. همچنین نیاز است بدانید هزینه های شما از قبیل تعرفه گمرکی، حمل و نقل حقوق ورودی ابزار آلات به چه صورت است. ترخیص ابزار آلات از گمرک، شامل: ترخیص انبردست، ترخیص زنجیر، انواع پیچ گوشتی، اره و ترخیص ابزار تنظیم کننده، دریل ها و بیل و کلنگ و غیره را شامل می شود.

 برای ترخیص ابزار آلات و ترخیص کاغذ دیواری از گمرک و دیگر موارد دریافت پروفرما و پکینگ لیست الزامی است و برای ثبت سفارش تجاری باید مجوز لازم اخذ شود. شما باید حتما کالا را بیمه کنید و هماهنگی لازم را جهت بازرسی در مبدا و مقصد انجام دهید.

برای ترخیص ارز نیاز به تشکیل پرونده می باشد و امور مربوط به حواله های بانکی باید با دقت انجام شود. پس از طی مراحل قبلی تکمیل مدارک و تشکیل پرونده الزامی است. با یک بررسی ساده متوجه خواهیم شد که ترخیص ابزار آلات یک فرایند بسیار تخصصی است. بنابراین شما باید در همان ابتدا با یک شرکت ثبت سفارش واردات و شرکت معتبر ترخیص کالا ارتباط درستی داشته باشید تا فرایند ترخیص ابزار را به طور مؤثر دنبال کند.

تعرفه گمرکی ابزار آلات

در سال های گذشته میزان تعرفه ورودی ابزارآلات به صورت واحد کیلوگرم حساب می شود، اما در سال 93 به حالت UNIT یعنی واحد محاسبه می شود به همین دلیل موجب تعجب واردکنندگان شد، اما دوباره در سال 95 طی بخشنامه ای در سال 95، مبنای محاسبه حقوق ورودی معادل ریالی ابزار آلات به صورت کیلوگرم محاسبه می شود.

همچنین تعرفه خدمات ترخیص ابزار آلات شامل کدهایی که در کتاب مقررات صادرات و واردات کشور بر اساس سال 1400 موجود است که فرمول محاسبه مبلغ گمرک را به شما خواهد گفت.

سوالات متداول در خصوص ترخیص ابزار آلات

هزینه های ورود ابزار چگونه محاسبه می شود؟

هر کدام از ابزار آلات ورودی به صورت جداگانه دارای ارزش و تعرفه هستند.

عوارض گمرکی برای ابزار آلات چگونه است؟

عوارض هر ابزار طبق مقررات گمرکی دریافت می شود.

برای این که کار ترخیص ابزار آلات به سهولت انجام شود از چه روشی استفاده کنیم؟

از کارشناسان ترخیص کار کمک بگیریم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

.