ترخیص-کالا-از-گمرک-فرودگاه-امام-خمینی

ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی، در 24 ساعت روز در حال انجام است. فرودگاه امام خمینی یکی از پایگاه های تجاری مهم برای ورود و صدور کالا می باشد، که بر پایه مقررات خاصی برقرار است. این فرودگاه جزء بزرگ‌ترین و مهم ترین گمرک های هوایی در خاورمیانه می باشد و کلیه کارهای گمرکی هوایی در زمینه انتقال، تخلیه و انبارداری تخصصی در این فرودگاه انجام می گیرد.

همچنین افراد زیادی در حال حاضر برای جابجایی کالا های خود از فرودگاه امام خمینی استفاده می کنند. از آن جایی که موقعیت فرودگاه امام خمینی به لحاظ جغرافیایی و استراتژیکی ویژه است، نزدیک به 99 هزار تن کالا در سال از این فرودگاه جابه جا می شود و از اصلی ترین این کالا ها باید به نفت و ماشین آلات صنعتی اشاره کرد.

 

خدمات ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

گمرک فرودگاه امام خمینی یکی از مهم ترین و بزرگ‌ترین گمرک ها در کشور است. به طوری که اکثر کالا های وارداتی از کشور از طریق مرز های هوایی، همواره توسط این گمرک بارگیری و ترخیص می شوند. خدمات این فرودگاه شامل ترخیص بار هوایی است که از اصلی ترین مرز های کشور به شمار می رود.

در طول هفته حجم بسیار زیادی از کالا از سراسر جهان به صورت هوایی به گمرک فرودگاه امان وارد می شوند و اگر افراد در قالب بازرگان یا وارد کننده قصد وارد کردن کالا را داشته باشند و تمایل وارد کردن کالا از کشورهای چین، امارات و کشورهای اروپایی داشته باشید، باید کالای شما از طریق گمرک  فرودگاه امام خمینی ترخیص گردد و نهایتا به شما تحویل داده شود.

گمرک فرودگاه امام واقع در کیلومتر 30 اتوبان تهران-قم قرار دارد. مسیر های ارتباطی به این فرودگاه  مترو و تاکسی می باشد. اگر شما قصد ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی دارید می توانید از طریق مترو به این گمرک بروید. ایستگاه متروی شهر فرودگاهی امام در ترمینال مسافربری شماره یک و تراز  خروجی این ترمینال قرار گرفته است.

مطالعه کنید :  ترخیص کالای پزشکی

 

مدارک ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

مدارک-ترخیص-کالا-از-گمرک-فرودگاه-امام-خمینی

برای ترخیص کالا در فرودگاه امام نیازمند مدارکی می باشد که به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد. این مدارک شامل بارنامه، قبض انبار، پروفرما، پکینگ لیست و گواهی مبدا می باشد.

مراحل ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

از آنجایی که ترخیص کالا در گمرک فرودگاه امام خمینی،  یک کار تخصصی به شمار می رود و برای این که مراحل به صورت قانونی انجام بپذیرد، به یک کارگزار گمرک و حق العمل کار نیاز است.

مراحل ترخیص کالا گمرک فرودگاه امام، به این صورت است که ابتدا باید کالا جمع‌آوری و بارگیری شود و مرحله بعدی منتقل کردن کالا از طریق هوایی و انجام عملیات مربوط به دریافت آن ها از فرودگاه می باشد.

همچنین در این مرحله ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی، نظارت و ارزیابی کالا صورت گرفته و همینطور اظهارنامه ثبت و اسنادی که ارائه شده است نتایج آن بررسی می شود و بعد از تایید اسناد و اخذ پروانه، کالا توسط وسایل نقلیه بارگیری و منتقل می شود.

به طور کلی ترخیص کالا از فرودگاه امام، معمولا بین دو الی سه روز بعد از دریافت قبض انبار شروع می شود. پس از دریافت قبض انبار صاحب کالا نسبت به ثبت سفارش در سامانه اقدام کند.

بعد از یک روز تایید ثبت سفارش دریافت می شود. همچنین یک روز دیگر طول خواهد کشید تا سامانه گمرکی کد اظهار را ارائه دهد. بنابراین  پس از تایید کارشناسان گمرک و پرداخت هزینه ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام، پروانه برای ترخیص کار داده می شود.

مطالعه کنید :  شرکت بازرگانی ترخیص کالا

لیست حوزه های مختلف گمرک فرودگاه امام خمینی

لیست-حوزه-های-مختلف-گمرک-فرودگاه-امام-خمینی

  • انبار های عمومی
  • حوزه 1 تجاری گمرک فرودگاه امام
  • حوزه 2 تجاری فرودگاه
  • حوزه 3 گمرک فرودگاه امام خمینی امانات پستی
  • حوزه 4 گمرک فرودگاه امام امور مسافرتی

تمامی کالا ها به صورت هوایی به کشور وارد شده و باید وارد یکی از این 4 حوزه گمرکی شود و ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام با توجه به حوزه مورد نظر انجام می گیرد. همچنین شرکت ثبت سفارش کالا و ترخیص از گمرک فرودگاه امام خمینی این امکان را دارد به طور تخصصی اقدام به ارائه خدمات ترخیص کالا از حوزه های 3،2،1 و 4 برای وارد کنندگان و یا مشتریان خود نماید.

ادامه خدمات ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی، تمامی خدمات در گمرک به صورت 24 ساعته انجام می گیرد. اما تمامی وارد کنندگان  علاوه بر آشنایی به حوزه های گمرک فرودگاه امام خمینی که حوزه 1 تجاری، حوزه 2 تجار، حوزه 3 امکانات پستی، حوزه 4 امور مسافرتی و گمرک منطقه آزاد می باشد و باید با روش های واردات کالا به گمرک امام آشنا باشند. از جمله این روش به صورت زیر است:

  1. واردات قطعی
  2. واردات موقت
  3. صادرات موقت
  4. ترانزیت داخلی و خارجی
  5. مرجوعی کالا

و در آخر باید گفت که اگر مسافر مقیم ایران قصد خروج از کشور را داشته باشد، می تواند بنا به صلاحیت  و تشخیص گمرک بخشی از کالای خود را از کشور خارج کند. همچنین در زمان ورود مجدد به ایران از پرداخت حقوق و هزینه های ورودی پیرو این اصل معاف است.

هزینه ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام

هزینه-ترخیص-کالا-از-گمرک-فرودگاه-امام

عوامل زیادی در کارمزد ترخیص کالا از فرودگاه امام و ترخیص کالا از گمرک خرمشهر و دیگر گمرکات تاثیر گذار هستند که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

مطالعه کنید :  ترخیص پلی اتیلن از گمرک

1. ارزش سیف کالا:

این نوع هزینه مربوط به هزینه ترخیص کار کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی می باشد که آن را باید به طور کامل پرداخت شود و مبلغ ارزی کالا تاثیر زیادی در این مورد دارد.

2. حقوق گمرکی:

این  نوع هزینه به نوع کالا و حجم آن بستگی دارد.

3. هزینه انبارداری:

این نوع هزینه مربوط به هزینه ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام می باشد که باید پرداخت شود. حتما به این موضوع توجه داشته باشید که هزینه هم به حجم و مقدار کالای شما بستگی دارد و هر چقدر کالا بیشتری داشته باشید باید هزینه بیشتری پرداخت کید.

4. بیمه:

هزینه هایی مربوط به بیمه کالا هستند را باید پرداخت کنید.

5. پرداخت هزینه های گمرکی:

هزینه ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام و بقیه گمرک ها همان روز پرداخت می شود و دیگر نیازی به پرداخت هزینه های دیگر ندارید.

سوالات متداول در خصوص ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام

ترخیص بار هوایی چیست؟

ترخیص بار هوایی اصطلاحی است که در زمان ترخیص کالا که با استفاده از شیوه حمل هوایی وارد کشور شده اند به کار برده می شود.

موقعیت مکانی گمرک امام خمینی کجاست؟

فرودگاه امام خمینی در پایتخت ایران و در شهر فرودگاهی امام خمینی تاسیس شده است. آدرس این فرودگاه در 30 کیلومتری اتوبان تهران-قم می باشد.

تشریفات گمرکی چیست؟

به مجموعه ای از اقدامات جهت آزادسازی و ترخیص کالا های وارداتی موظف به انجام آن هستند و به عنوان تشریفات گمرکی شناخته می شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

آخرین مطالب

.