واردات-کالا-با-کارت-بازرگانی-دیگران

آیا واردات کالا با کارت بازرگانی دیگران تخلف است؟

همانطور که می‌دانید، واردات و صادرات در کشورعزیزمان ایران به شدت انجام می گیرد. اما ممکن است عده ای از وارد کنندگان تازه‌وارد به هنگام وارد کردن محصولات دلخواه شان، تمایل به دریافت کارت بازرگانی نداشته باشند و بخواهند به اجاره کارت بازرگانی از شرکت های معتبر بپردازند. حال ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند آیا واردات کالا با کارت بازرگانی دیگران تخلف محسوب می شود؟ برای دریافت پاسخ چنین سوالاتی به شما پیشنهاد می دهیم ما را در ادامه مقاله دنبال کنید.

 

بررسی مجازات واردات کالا با کارت بازرگانی دیگران

افراد بسیاری با استفاده از کارت بازرگانی دیگران، به وارد و صادر کردن محصولات دلخواه شان می پردازند. اما باید بدانید این امر طبق قوانین ایجاد شده، یک تخلف محسوب شده و می تواند مجازات سنگینی را در پی خود داشته باشد. اما با این حال اگر قصد دریافت کارت بازرگانی ندارید و می خواهید به استفاده از کارت بازرگانی دیگران بپردازید، می توانید یک سند وکالت را برای صاحب کارت تدارک ببینید. در این صورت دیگر سوء استفاده از کارت بازرگانی دیگران صورت نگرفته و مجازاتی برای شما در نظر گرفته نمی شود.

 

ترخیص کالا با کارت بازرگانی دیگران اما بدون مالیات

ترخیص-کالا-با-کارت-بازرگانی-دیگران-اما-بدون-مالیات

با اجاره دادن کارت های بازرگانی به وارد کنندگان، بعضی از افراد از پرداخت مالیات فرار کرده و از این طریق سود های کلانی را به خود اختصاص می دهند و می توانند خدمات ثبت سفارش کالا خود را بی دردسر انجام دهند. مسئولان مرتبط برای رفع و جلوگیری از این موضوع، راهکار های متنوعی را ارائه داده اند که از مهم ترین آن ها می توان به حذف کارت بازرگانی اشاره کرد. دقت داشته باشید این موضوع در دست بررسی است و راهکار های دیگری برای جلوگیری از فساد مالیاتی ارائه می گردد که می بایست به طور کامل و دقیق در دست بررسی قرار گیرد.

 

کارت های بازرگانی تا چه مدت قابل استفاده هستند؟

اگر نمی خواهید به مجازات مربوط به شرکت ترخیص کالا از گمرک با کارت بازرگانی دیگران دچار شوید، باید به دریافت کارت بازرگانی اختصاصی برای خود بپردازید. حال ممکن است عده ای ندانند کارت های بازرگانی تا چه مدت قابل استفاده هستند، به همین خاطر باید بگوییم این کارت ها معمولا تا یکسال تاریخ داشته و می توان از آن استفاده کرد. اما پس از گذشت مدت زمان ۱ سال، شایسته است تا به تمدید کارت تان بپردازید و از آن مجددا استفاده کنید. مدارکی که می بایست به هنگام دریافت کارت های بازرگانی ارائه دهید، باید به طور سالانه مورد بررسی قرار گیرند تا استفاده دوباره از کارت بازرگانی برای شما مقدور گردد.

 

از چه مراکزی می توان کارت بازرگانی با ارائه وکالت را اجاره کرد؟

مراکز-ارائه-کارت-بازرگانی-با-ارائه-وکالت

اگر قصد دارید به صورت قانونی به اجاره کارت بازرگانی دیگران بپردازید، می بایست به تهیه وکالت نامه نیز بپردازید. اما ممکن است ندانید از چه مراکزی می توان به اجاره کارت بازرگانی پرداخت، به همین خاطر لازم است بگوییم افراد می توانند از شرکت های معتبر واردات و صادرات کالا، به اخذ کارت بازرگانی و اجاره آن بپردازند و در کم‌ترین زمان ممکن محصولات بایگانی شده را در انبار ترخیص کنند.

 

ایا هزینه اجاره کارت بازرگانی زیاد است؟

دقت داشته باشید شرکت های مختلفی به اجاره دادن کارت های بازرگانی خود می پردازند و در ازای آن مبالغ مشخصی را دریافت می کنند. هر شرکتی یک هزینه مشخصی را برای ارائه کارت بازرگانی خود به دیگران دریافت می کند و به همین خاطر نمی توان گفت تمامی مجموعه ها هزینه بالایی را در این باره دریافت خواهند کرد. وارد کنندگان محترم می توانند شرکت های متعددی را مورد بررسی قرار داده و با توجه به بودجه خود، یکی از آن ها را برای اجاره کارت بازرگانی انتخاب کنند.

 

سخن پایانی

همانطور که تا به الان متوجه شده اید، واردات کالا با استفاده از کارت بازرگانی اقوام امکان‌پذیر خواهد بود اما می بایست در این فرایند قوانینی را رعایت نمود تا مجازاتی توسط مسئولان مربوطه برای شما در نظر گرفته نشود. با توجه به قوانین و نکات متعددی که در مقاله به آن اشاره کردیم‌، می توانید کالا های خود را به راحتی از گمرک ترخیص کنید.

امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن تان را نسبت به نحوه سوء استفاده از کارت بازرگانی دیگران برطرف کرده و در صورت لزوم به ترخیص کالا با استفاده از کارت بازرگانی اقوام بپردازید. همچنین اگر درباره این موضوع و یا ترانزیت از ایران و ترخیص و واردات کالا سوالات داشتید می توانید از طریق مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول در خصوص مجازات واردات کالا با کارت بازرگانی دیگران

ایا با استفاده از کارت بازرگانی دیگران می توان به واردات پرداخت؟

بله، در صورتی که به تنظیم سند وکالت بپردازید و در غیر اینصورت با مجازات سنگینی روبرو خواهید شد.

ایا می توان از شرکت های بازرگانی به اجاره کارت بازرگانی پرداخت؟

بله، شرکت های مختلفی با رعایت قوانین کارت بازرگانی خود را اجاره می دهند.

کارت های بازرگانی تا چه مدت تاریخ دارند؟

باید بدانید کارت بازرگانی معمولا تا یک سال تاریخ استفاده دارد و پس از آن می بایست به تمدید آن پرداخت.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

.