رئیس کل گمرک ایران: تعدد قوانین از تهدیدات تجارت خارجی است/۲۲۰فعال اقتصادی شناسایی شدند

رئیس کل گمرک ایران:

تعدد قوانین از تهدیدات تجارت خارجی است/۲۲۰فعال اقتصادی شناسایی شدند

رئیس کل گمرک ایران همچنین از شناسایی فعالان اقتصادی مجاز خبر داد و گفت: تاکنون ۲۲۰ فعال اقتصادی مجاز ثبت شده و کالاهای این افراد ترخیص شده است.

 در جریان بررسی وضعیت اقتصادی کشور در مجلس ، مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک ایران گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور ارائه داد.

وی اظهار داشت: در سال ۹۸ میزان صادرات کالا ۱۳۵ تُن و میزان واردات ۳۵ تُن بود که رکورد خوبی زده شد و ارزش تجارت خارجی کشور حدود ۸۵ میلیارد دلار بود که بهترین پاسخ به بدخواهانی که خواستار قفل کردن تجارت کشور بودند، است.

وی تصریح کرد: ۸۰ درصد کالاهای وارداتی، کالاهایی بودند که برای بخش تولید و ماشین آلات این بخش مورد استفاده قرار می گرفتند.

رئیس کل گمرک ایران همچنین از شناسایی فعالان اقتصادی مجاز خبر داد و گفت: تاکنون ۲۲۰ فعال اقتصادی مجاز ثبت شده و کالاهای این افراد ترخیص شده است.

میراشرفی ادامه داد: مسیر سبز از ۳۵ درصد در سال ۹۷ به ۵۱ درصد در سال ۹۸ افزایش یافته است. علاوه بر این در راستای تسهیل واردات، گمرک اقدام به الکترونیکی کردن فعالیت های خود کرده است.

رئیس کل گمرک ایران گفت: در راستای هوشمندسازی گمرک، نرم افزار این سازمان رویموبایل نصب می شود، امیدواریم در هفته دولت در کنار الکترونیکی کردن فعالیت ها، هوشمندسازی گمرک را نیز پیش ببریم.

وی تصریح کرد: کنترل های سازمان گمرک از حالت مزاحم و ملموس به غیرمزاحم و ناملموس ارتقا یافته است که نرم افزارهای بومی و تولیدشده از سوی جوانان برای کنترل های غیرمزاحم و غیرملموس به کارگیری شده است.

مطالعه کنید :  رفع ممنوعیت واردات لپ‌تاپ، سرور، اسکنر و پردازنده

میراشرفی در خصوص تهدیدات تجارت خارجی گفت: یکی از تهدیدات تجارت خارجی، تعدد قوانین و مقررات است. بیش از ۳۵ سازمان قوانین و مقررات پیچیده ای در بخش تجارت خارجی دارند. تعدد مراجع سیاستگذار نیز از مشکلات این بخش است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

.