گمرک جمهوری اسلامی ایران

تفاهم نامه گمرک با سازمان انرژی اتمی برای تولید ایکس ری نهایي شد

تفاهم نامه گمرک با سازمان انرژی اتمی برای تولید ایکس ری

یکشنبه 1396/04/19

تفاهم نامه گمرک با سازمان انرژی اتمی برای تولید ایکس ری نهایي شد.

تفاهم نامه گمرک و سازمان انرژی اتمی برای تولید ایکس ری کانتینری نهایی شد.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، در چارچوب اهداف و برنامه های گمرک ایران در استفاده از توانمندی های داخلی، قرارداد تفاهم نامه همکاری میان گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان انرژی اتمی جهت تهیه و ساخت ایکس ری کانتینری نهایی و به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم نامه مقرر گردیده سازمان انرژی اتمی یک دستگاه ایکس ری کانتینری تولید و به گمرک ایران جهت بهره برداری تحویل دهد. بر اساس اعلام مسئولان گمرک سازمان انرژی اتمی توانایی تهیه و ساخت تعداد بیشتری ایکس ری را دارد که پس از تحویل اولین دستگاه سفارشات بیشتری به این سازمان داده خواهد شد.

بنابراین گزارش پیش از این در راستای حمایت از تولید داخلی در خرید تجهیزات کنترلی پیشرفته از جمله ایکس ری کانتینری ، ساخت ۵ دستگاه ایکس ری کامیونی به سفارش گمرک در وزارت دفاع عملیاتی شده است.

گمرک ایران اعلام کرده که آمادگی دارد از هر سازمان یا بخش خصوصی که امکانات و توانمندی ساخت داخل دستگاههای ایکس ری را دارد، حمایت کند.

توضیحات تکمیلی گمرک ایران در خصوص ادعای فردی به عنوان تولید کننده داخلی ایکس ری

گمرک ایران در پاسخ به ادعای فردی به عنوان تولید کننده داخلی ایکس ری در خبر ۲۱ سیما توضیحات بیشتری داد و اعلام کرد: پس از حضور مجدد فردی در اخبار ۲۱ سیما با عنوان تولید کننده داخلی ایکس ری و اعلام عدم همکاری و حمایت گمرک از تولیدکنندگان داخلی ، تلاش ها برای پیدا کردن این فرد و هویت وی ادامه دارد، ضمن اینکه فردی با این هویت علیرغم اطلاع رسانی و درج آگهی مناقصه برای خرید ایکس ری در روزنامه های کثیرالانتشار در مناقصات گمرک حضور نداشته است.

بر این اساس معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک در اولین واکنش در همان برنامه اعلام کرد که در صورت صحت این ادعا مسئولان گمرک آماده اند که در اولین فرصت جلسه ای با این تولید کننده داشته باشند که این پیشنهاد با استقبال مجری اخبار ۲۱ سیما همراه شد تا مقدمات کار فراهم گردد اما تا این لحظه فردی با این مشخصات به گمرک ایران مراجعه ننموده است.

در توضیحات بیشتر آمده است: مسئولان گمرک به طور مستمر پیگیر هستند تا این فرد به گمرک مراجعه و با این فرد ملاقات نمایند اما تا لحظه تنظیم این گزارش و علیرغم پیگیری های مستمر و آمادگی مسئولان گمرک ، وی مراجعه ای نداشته و معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک آمادگی دارد در اولین فرصت با وی دیدار و در خصوص جزییات تولید ایکس ری در کشورمان مذاکره نماید، ضمن اینکه عقد قرارداد با وزارت دفاع برای ساخت ۵ دستگاه ایکس ری کانتینری و قرارداد تفاهم نامه همکاری برای تولید دستگاه های ایکس ری کانتینری با سازمان انرژی اتمی نشان دهنده این است که مسئولان گمرک ایران عزم جدی و همه جانبه در حمایت از تولیدکنندگان داخلی ایکس ری دارن

مقالات مرتبط