ترانزیت-کالا

ترانزیت کالا چیست ؟ بهترین شرکت ترانزیت کالا از ایران

بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند ترانزیت کالا یعنی چه؟ یا ترانزیت کالا چیست؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم انتقال کالا ها از کشور تولید کننده به کشور مصرف کننده که تحت نظر شرکت ترخیص کالا و گمرک ها هستند را ترانزیت کالا نام می برند. باید بدانید حمل و نقل کالا هزینه هایی را نیز در بر دارد که کشور های وارد کننده باید آن را مد نظر قرار دهد. همچنین انتقال کالا در اکثریت کشور ها امکان‌پذیر است و تنها هزینه های آن متفاوت خواهد بود.

بررسی مفهوم ترانزیت خارجی

بررسی-مفهوم-ترانزیت-خارجی

مشاوره تلفنی ترخیص کالا tel:+982141648

اگر محصول تولید شده برای ورود به کشور مصرف کننده از 3 کشور و یا بیشتر عبور کند، ترانزیت خارجی نام می گیرد و باید طبق مقررات ترانزیت کالا صورت گیرد. برای ترانزیت خارجی کالا حتما از راننده هایی کمک گرفته شود که دارای گذرنامه معتبر هستند. زیرا این افراد گذرنامه خود را باید در کشور های مختلف استعلام بگیرند تا بتوانند کالا های تولید شده را به کشور مد نظر تحویل دهند.

 برای آسان شدن شرایط ترانزیت کالا به خارج از کشور، رانندگان بین المللی در ابتدا به دریافت گواهینامه بین المللی می پردازند و پلاک ماشین های ترانزیتی را توسط نیروی انتظامی دریافت می کنند.

این اقدام می تواند تا حد بسیار زیادی از اتلاف وقت رانندگان در کشور های مختلف جلوگیری کرده و روند ترانزیت کالا از ایران به کشور های دیگر را تسریع ببخشد. در کل می توان گفت مزایای ترانزیت کالا داخلی از ترانزیت خارجی بیش تر خواهد بود. لازم است تا در ترانزیت کالا به اروپا موارد ذکر شده را حائز اهمیت تان قرار دهید.

بررسی مفهوم ترانزیت داخلی

حال که با ترانزیت خارجی به خوبی آشنا شده اید، وقت آن است به درک کلی از ترانزیت داخلی و ترانزیت کالا از بندرعباس نیز برسید. هنگامی که گمرک های داخل کشور برای انتقال محصول در سطح کشور می پردازند، ترانزیت داخلی صورت می گیرد.

باید بدانید قوانین ترانزیت داخلی کالا برای ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی بندرعباس و دیگر گمرکات کمی پیچیده است که حتما می بایست به آن ها توجه داشته باشید تا مشکلی برای تان به وجود نیاید. در انواع حمل و نقل کالا به ویژه ترانزیت داخلی، تعداد و نوع محصول از قبل تعیین می گردد. اگر به هر دلیلی به هنگام ارسال محصول اطلاعات محصول نادرست باشد، کالای وارد شده قاچاق محسوب می شود که مشکلاتی را به همراه خود خواهد داشت.

مدارک لازم جهت ترانزیت کالا

مدارک-لازم-جهت-ترانزیت-کالا

برای این که بتوانید محصولات خود را صادر کنید، می بایست در ابتدا مدارکی را جهت حمل و نقل کالا به شرکت و سازمان های مربوطه تحویل دهید و قانون ترانزیت کالا را به خوبی رعایت کنید. از مهم ترین مدارک برای ترخیص کالا از گمرک و حمل آن از گمرک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قبض انبار
  • برگه مربوط به ترخیصیه تعاونی لنج داران
  • سیاهه عدل بندی
  • بارنامه کالا
  • فاکتور های خرید کالا
  • وکالت نامه
  • مجوز های لازم از بانک
  • مجوز عبور

بهترین شرکت ترانزیت کالا

بسیاری از تولید کنندگان برای ترانزیت کالا هایشان به دنبال بهترین شرکت ها می گردند. به همین خاطر لازم است بگوییم شرکت بازرگانی تلاش و توسعه از بهترین شرکت حمل و نقل کالا محسوب می شود که خدمات بسیاری را به مشتریان خود ارائه می دهد.

این شرکت همواره سعی کرده تا بهترین قیمت ها را برای مشتریان خود در نظر بگیرد و در عین حال خدمات با کیفیتی را به آن ها ارائه دهد. در صورت تمایل می توانید به بهترین شرکت ترانزیت کالا از ایران مراجعه کرده و ارسال کالا های خود را با خیالی راحت به دست آن ها بسپارید.

ترانزیت کالا از ایران

ایران، چهار راه ترانزیت جهان ، ما چهارراه ارتباطات شرق و غرب، شمال به جنوب هستیم… می توانیم گذرگاه ترانزیتی بسیار پیشرفته و خوبی در دنیا باشیم. در خصوص مرزهای آبی و خاکی، 15 کشور از طریق مرزهای آبی یا زمینی با جمهوری اسلامی ایران همسایه هستند. تنگه هرمز و سواحل مکران در جنوب از امتیازات منحصر به فردی هستند که باعث شده ایران در نقشه جغرافیایی جهان در مقایسه با سایر کشورها جایگاه منحصر به فردی داشته باشد. همچنین قرار گرفتن ایران در میانه کمربند اتصال شرق به غرب به عنوان کوتاه ترین، مطمئن ترین و مقرون به صرفه ترین راه دسترسی به حمل و نقل و تجارت کالا بین دو نیمکره شرق و غرب زمین محسوب می شود. اهمیت ایران به عنوان شاهراه تجارت جهانی شهرت هزاران ساله دارد و جاده ابریشم گواه این حقیقت است.

ترانزیت بار تریلی به اروپا

یکی از انواع حمل و نقل بین المللی بار، حمل بار زمینی است که از طریق تریلر انجام می شود. حمل و نقل کالا از یک کشور به کشور دیگر طبق قوانین و مقررات کشور مقصد را حمل و نقل بین المللی می گویند.

ترانزیت ایران و روسیه

ایران با راه‌اندازی راه‌آهن قزوین – رشت، مسیر ترانزیتی بین‌المللی را 24 روز کوتاه کرد. پروژه ای که چندین بار به تعویق افتاده و مقامات ایرانی از افتتاح آن در سال جاری خبر داده اند.

ترانزیت ایران و ارمنستان 

گرفتن حق ترانزیت از کامیون های ایرانی توسط باکو در دراز مدت ادامه نخواهد داشت و باید جاده ای جایگزین برای تسهیل حمل و نقل به ارمنستان ایجاد شود. جاده قدیمی تاتو در ارمنستان که یک مسیر جایگزین است

درآمد ایران از ترانزیت هوایی

درآمد ایران از ترانزیت ، خیلی از عوامل بر درآمد ایران از ترانزیت دارد برای اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص شرکت بازرگانی تلاش وتوسعه در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را در این خصوص اختیارتا بگذارند

افزایش درآمد سازمان هواپیمایی کشوری باعث شد تا وابستگی ارزی این سازمان به منابع دولتی کاهش یابد و بخشی از ارز مورد نیاز خود را تامین کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران متخصص شرکت بازرگانی تلاش و توسعه در تماس باشید تا در این زمینه اطلاعات لازم را ارائه دهند.

سخن پایانی

همانطور که تاکنون متوجه شده اید، شرکت های ترانزیت کالا به شدت به قوانین و مقررات اهمیت می دهند و لازم است حتما تمامی آن ها را مد نظر داشته باشید تا با مشکلی مواجه نشوید. به همین خاطر، در این قسمت از مقاله سعی نمودیم تا شما را با نحوه ترانزیت کالا و معنی ترانزیت کالا به خوبی آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات خود را در خصوص ترانزیت کالا به روسیه و دیگر کشور ها برطرف کرده و در صورت لزوم به شرکت های معتبر در این زمینه مراجعه کنید و از مشاور ترخیص و ترانزیت آن بهره ببرید.

سوالات متداول در خصوص ترانزیت کالا

ایا قانون ترانزیت کالا در تمامی شرکت ها یکسان است؟

بله، در تمامی شرکت های ترانزیت کالا می بایست قوانین مشخصی رعایت و در نظر گرفته شود.

بهترین شرکت شرکت ترانزیت کالا به ترکیه کدام است؟

شرکت بازرگانی تلاش و توسعه از بهترین شرکت ها برای ترانزیت کالا به ترکیه محسوب می شود.

هزینه ترانزیت داخلی و خارجی کالا یکسان است؟

خیر، ترانزیت خارجی کالا معمولا هزینه بیش تری را در بر دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

.