ترانزیت-کالا

ترانزیت کالا چیست ؟ بهترین شرکت ترانزیت کالا از ایران

امروزه اکثریت کشور ها قادر به تولید محصولات مورد نیاز خود هستند و کم‌تر از کشور های دیگر تقاضای محصول می کنند. حال، بعضی دیگر از کشور ها علاوه بر تولید محصولات مورد نیاز خود، به تولید محصولات مورد نیاز برای دیگر کشور ها می پردازند و دست به صادرات آن ها نیز می زنند. محصولات برای آن که از خریدار به دست مشتری برسد پروسه ای را طی می کند که به این پروسه ترانزیت کالا نیز می گویند. دقت داشته باشید در اوایل فعالیت تان با مشکلات ترانزیت کالا در ایران مواجه شوید که با کسب کمی تجربه برطرف خواهد شد. اگر می خواهید با مراحل ترانزیت کالا به خوبی آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا انتها با ما همراه بمانید.

 

ترانزیت کالا یعنی چه؟

بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند تعریف ترانزیت کالا چیست؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم انتقال کالا ها از کشور تولید کننده به کشور مصرف کننده که تحت نظر شرکت ترخیص کالا و گمرک ها هستند را ترانزیت کالا نام می برند. باید بدانید حمل و نقل کالا هزینه هایی را نیز در بر دارد که کشور های وارد کننده باید آن را مد نظر قرار دهد. همچنین انتقال کالا در اکثریت کشور ها امکان‌پذیر است و تنها هزینه های آن متفاوت خواهد بود.

 

بررسی مفهوم ترانزیت خارجی

بررسی-مفهوم-ترانزیت-خارجیاگر محصول تولید شده برای ورود به کشور مصرف کننده از 3 کشور و یا بیشتر عبور کند، ترانزیت خارجی نام می گیرد و باید طبق مقررات ترانزیت کالا صورت گیرد. برای ترانزیت خارجی کالا حتما از راننده هایی کمک گرفته شود که دارای گذرنامه معتبر هستند. زیرا این افراد گذرنامه خود را باید در کشور های مختلف استعلام بگیرند تا بتوانند کالا های تولید شده را به کشور مد نظر تحویل دهند.

مطالعه کنید :  ترخیص مواد شیمیایی از گمرک

 برای آسان شدن شرایط ترانزیت کالا به خارج از کشور، رانندگان بین المللی در ابتدا به دریافت گواهینامه بین المللی می پردازند و پلاک ماشین های ترانزیتی را توسط نیروی انتظامی دریافت می کنند.

این اقدام می تواند تا حد بسیار زیادی از اتلاف وقت رانندگان در کشور های مختلف جلوگیری کرده و روند ترانزیت کالا از ایران به کشور های دیگر را تسریع ببخشد. در کل می توان گفت مزایای ترانزیت کالا داخلی از ترانزیت خارجی بیش تر خواهد بود. لازم است تا در ترانزیت کالا به اروپا موارد ذکر شده را حائز اهمیت تان قرار دهید.

 

بررسی مفهوم ترانزیت داخلی

حال که با ترانزیت خارجی به خوبی آشنا شده اید، وقت آن است به درک کلی از ترانزیت داخلی و ترانزیت کالا از بندرعباس نیز برسید. هنگامی که گمرک های داخل کشور برای انتقال محصول در سطح کشور می پردازند، ترانزیت داخلی صورت می گیرد.

باید بدانید قوانین ترانزیت داخلی کالا برای ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی بندرعباس و دیگر گمرکات کمی پیچیده است که حتما می بایست به آن ها توجه داشته باشید تا مشکلی برای تان به وجود نیاید. در انواع حمل و نقل کالا به ویژه ترانزیت داخلی، تعداد و نوع محصول از قبل تعیین می گردد. اگر به هر دلیلی به هنگام ارسال محصول اطلاعات محصول نادرست باشد، کالای وارد شده قاچاق محسوب می شود که مشکلاتی را به همراه خود خواهد داشت.

 

مدارک لازم جهت ترانزیت کالا

مدارک-لازم-جهت-ترانزیت-کالابرای این که بتوانید محصولات خود را صادر کنید، می بایست در ابتدا مدارکی را جهت حمل و نقل کالا به شرکت و سازمان های مربوطه تحویل دهید و قانون ترانزیت کالا را به خوبی رعایت کنید. از مهم ترین مدارک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قبض انبار
  • برگه مربوط به ترخیصیه تعاونی لنج داران
  • سیاهه عدل بندی
  • بارنامه کالا
  • فاکتور های خرید کالا
  • وکالت نامه
  • مجوز های لازم از بانک
  • مجوز عبور
مطالعه کنید :  ترخیص ماشین آلات راهسازی و معدنی از گمرک

 

بهترین شرکت ترانزیت کالا

بسیاری از تولید کنندگان برای ترانزیت کالا هایشان به دنبال بهترین شرکت ها می گردند. به همین خاطر لازم است بگوییم شرکت بازرگانی تلاش و توسعه از بهترین شرکت حمل و نقل کالا محسوب می شود که خدمات بسیاری را به مشتریان خود ارائه می دهد.

این شرکت همواره سعی کرده تا بهترین قیمت ها را برای مشتریان خود در نظر بگیرد و در عین حال خدمات با کیفیتی را به آن ها ارائه دهد. در صورت تمایل می توانید به بهترین شرکت ترانزیت کالا از ایران مراجعه کرده و ارسال کالا های خود را با خیالی راحت به دست آن ها بسپارید.

 

سخن پایانی

همانطور که تاکنون متوجه شده اید، شرکت های ترانزیت کالا به شدت به قوانین و مقررات اهمیت می دهند و لازم است حتما تمامی آن ها را مد نظر داشته باشید تا با مشکلی مواجه نشوید. به همین خاطر، در این قسمت از مقاله سعی نمودیم تا شما را با نحوه ترانزیت کالا و معنی ترانزیت کالا به خوبی آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات خود را در خصوص ترانزیت کالا به روسیه و دیگر کشور ها برطرف کرده و در صورت لزوم به شرکت های معتبر در این زمینه مراجعه کنید و از مشاور ترخیص و ترانزیت آن بهره ببرید.

 

سوالات متداول در خصوص ترانزیت کالا

ایا قانون ترانزیت کالا در تمامی شرکت ها یکسان است؟

بله، در تمامی شرکت های ترانزیت کالا می بایست قوانین مشخصی رعایت و در نظر گرفته شود.

مطالعه کنید :  کتاب مقررات صادرات و واردات 97

بهترین شرکت شرکت ترانزیت کالا به ترکیه کدام است؟

شرکت بازرگانی تلاش و توسعه از بهترین شرکت ها برای ترانزیت کالا به ترکیه محسوب می شود.

هزینه ترانزیت داخلی و خارجی کالا یکسان است؟

خیر، ترانزیت خارجی کالا معمولا هزینه بیش تری را در بر دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

آخرین مطالب

.